Partner proponuje seks w trójkącie – jak zareagować?

Partner proponuje seks w trójkącie – jak zareagować?

Pewnego dnia osoba, z którą współdzielisz życie zwraca się do Ciebie i pyta, czy interesuje Cię perspektywa seksu w trójkącie. Może nawet nie musisz sobie wyobrażać takiej sytuacji – ona już nastąpiła, a Ty zastanawiasz się, jak zareagować na takie wyznanie i prośbę. Coraz więcej par jest bardzo otwarta seksualnie, ale może Ty nie należysz do tego osób i masz wątpliwości – ale jednocześnie nie chcesz zranić uczuć i rozczarować swojego partnera. Co robić?

Czy zgodzić się na seks w trójkącie?

Jeżeli szukasz odpowiedzi na to pytanie to zakładamy, że nie przekonuje Cię ani wypowiedziane z pewnością „tak” ani stanowcze „nie”. Twój problem polega raczej na tym, że masz wątpliwości. Z czego mogą one jednak wynikać?

Chcesz powiedzieć „nie”, ale się boisz

Może boisz się, że partner będzie miał do Ciebie wyrzuty za to, że ta propozycja została przez Ciebie odrzucona. Takie wątpliwości często są dodatkowo podjudzane przez myśli, że skoro Twój partner czuje dość mocny pociąg do jakiejś innej osoby (na tyle, żeby umawiać się z nią na trójkąt), to może Ty nie jesteś już dość atrakcyjny w jego oczach?

Jeśli sugestia Twojego partnera dotycząca seksu w trójkącie sprawia, że nie czujesz się komfortowo, możesz odmówić. Nie musisz czuć się zmuszony do robienia czegoś, czego nie chcesz robić. Musisz to jednak głośno powiedzieć, żeby zachować jasność komunikacji i nie musiał się niczego domyślać. Oczywiście Twój partner powinien uznać twoje granice i szanować je. Jeśli przekroczył on pewną linię, możesz mu powiedzieć „nie”.

Warto to jednak zakomunikować w taki sposób, by nie rozbudzać niepotrzebnego konfliktu: wytłumaczyć, dlaczego odmawiasz oraz jakie są Twoje uczucia związane z tą całą sytuacją. W ten sposób Twój partner będzie miał lepsze wyobrażenie o tym, czego chcesz. Może jednak się boisz, że w takim wypadku będzie miał do Ciebie uraz? Albo, że jeśli nie zaspokajasz fantazji seksualnych swojego partnera, to jest większa szansa na to, że Cię zdradzi? I tutaj kluczowe znaczenie ma odpowiednia komunikacja, ale pamiętaj też – jeżeli w sposób zauważalny narusza on granice związku, poza którymi nie czujesz się komfortowo to lepiej przemyśleć, czy ten związek jest warty kontynuowania.

Nie wiesz, czy seks w trójkącie Ci się spodoba

Może jednak nie uważasz tej propozycji za ujmującą. Wyrażasz wręcz pewne zainteresowanie. Masz raczej obawy, czy „staniesz na wysokości zadania” albo czy na pewno Ci się to spodoba. Cóż, jeżeli nie spróbujesz, to nie będziesz wiedzieć, prawda? Mamy jednak pomocną radę: poszukaj w internecie wyznań i wypowiedzi osób, które przeżyły już intymne spotkanie z dwójką innych partnerów na raz!

Ich doświadczenia mogą stanowić dla Ciebie bardzo przydatne informacje na temat tego, czego się spodziewać. Znajdziesz zarówno głosy osób, którym się podobało, jak i tych, którzy raczej się rozczarowali – oraz ich uzasadnienie, czemu czuli się właśnie tak, a nie inaczej. W przypadku tego typu wątpliwości postaraj się też dopytać o więcej partnera, który Ci zaproponował seks w trójkącie. Jak on to sobie wyobraża? Z kim? Skąd w ogóle miał taki pomysł? Jakie są jego oczekiwania?

W ten sposób o wiele łatwiej będzie Ci podjąć decyzję co do tego, czy chcesz spróbować seksu w trójkącie, czy jednak odpuścisz.

Zrozum swojego partnera

Jak przed chwilą zostało wspomniane, bardzo ważne jest dopytanie partnera o to, skąd w jego głowie pojawił się ten pomysł. Tak się bowiem składa, że wiele par próbuje odnowić żar namiętności właśnie za pomocą eksperymentów myślowych. Takie pary nawet wspominają, że takie doświadczenia ich do siebie zbliżają. Może Twój partner ma właśnie taką intencję?

Coraz więcej związków jest też o wiele bardziej otwartych seksualnie, Tworząc bardziej otwarte i przyzwalające relacje. Być może Twój partner próbuje dążyć właśnie w takim kierunku. Twoja reakcja może służyć dla niego jako punkt odniesienia do tego, czy Wasz związek może iść właśnie w bardziej liberalnym seksualnie kierunku, czy też nie. Jeżeli i Tobie zależało na tym, żeby nieco „otworzyć” Waszą relację na inne osoby, to jest dobry moment, żeby się w to włączyć. Jeżeli nie – koniecznie zareaguj teraz.

Najważniejsza oczywiście pozostaje kwestia komunikacji między Wami. Prowadząc dialog w odpowiedni sposób – spokojny, jasny i pełen wzajemnej wyrozumiałości – na pewno uda Wam się przedyskutować kwestię potencjalnego seksu w trójkącie tak, żebyście doszli do satysfakcjonujące dla Was konkluzji.