3 najczęstsze problemy z seksem 

3 najczęstsze problemy z seksem 

Pęd życia, natłok obowiązków, stres, czy ciągła potrzeba parcia do przodu i brak czasu na odpoczynek. To wszystko pływa na nasz popęd seksualny, a raczej jego brak. Na szczęście seks powoli wychodzi ze strefy tabu, a Polacy coraz chętniej odwiedzają gabinety seksuologiczne, aby rozwiązać swoje problemy w sypialni. Zaniedbanie bowiem tej sfery naszego życia wiąże się z poważnymi konsekwencjami, również zdrowotnymi.

Zbyt niskie libido

Problemy z libido to najczęstsza przypadłość wielu osób. Nie chodzi o to, że nie chce nam się współżyć od kilku dni, czy tygodni. Najpoważniejsze przypadki dotyczą wieloletnich problemów z niskim popędem seksualnym. Jest to przyczyną frustracji wielu osób, w tym ich partnerów. Problem jednak jest bardzo złożony i najczęściej z pozoru zupełnie nie jest związany ze sferą seksualną. Do najczęstszych przyczyn niskiego libido należą:

  • stres,
  • zła dieta,
  • zbyt mało snu,
  • brak czasu na relaks,
  • zbyt niska aktywność fizyczna,
  • zaburzenia hormonalne.

Co ciekawe problem dotyczy tak samo kobiet, co mężczyzn. Jednak u pań problem pojawia się najczęściej po porodzie i jest związany ze zmęczeniem oraz zaspokojeniem potrzeby bliskości poprzez kontakt z dzieckiem. Przyczyną mogą być również kompleksy oraz paraliżujący lęk przed współżyciem po porodzie.

Rutyna, która zabija

Rutyna i monotonia to normalne zjawiska, które wkradają się do każdego, zwłaszcza wieloletniego związku. Czujemy się na tyle bezpiecznie, że nie mamy potrzeby eksperymentowania, czy starania się. Jednocześnie codzienna proza życia sprawia, że seks staje się kolejnym zadaniem do odhaczenia i nie podchodzimy do niego już tak emocjonalnie, jak na początku związku, a raczej jak do czynności, która zaspokaja naszą potrzebę fizjologiczną. To oczywiście błąd, jednak bardzo trudny do wyeliminowania. Rozbudzenie pożądania wymaga czasu, chęci i czystej głowy. Jeżeli w sypialni jest miejsce na problemy życia codziennego, a nie ma dla nas, to niestety, ale nie zmienimy tego łatwo. 

Do tego, dochodzi brak czasu dla siebie. Seks podobnie jak wszystkie inne czynności wykonujemy w biegu. Szybki seks przed pracą, albo przed snem, tak żeby dzieci nie weszły do sypialni. W takich okolicznościach nie ma miejsca na namiętność, na którą i tak nie znajdujemy wiele czasu. Frustracje związane z pracą, czy codziennymi problemami skutecznie blokują nam te chwile w życiu, gdy możemy okazać sobie trochę czułości. W takich okolicznościach nie ma tym bardziej mowy o seksualnych uniesieniach. 

Zaburzenia sfery seksualnej wywołane stresem

Wszystko sprowadza się niestety do stylu życia, który większość wykazuje. Szybkie życie, szybkie jedzenie, brak snu i często brak aktywności fizycznej sprawia, że większość mężczyzn cierpi na zaburzenia erekcji, natomiast u kobiet najczęstszym problemem są brak orgazmu. Oczywiście przyczyn tego stanu rzeczy może być więcej i zawsze warto odwiedzić specjalistę, celem zbadania swojego stanu zdrowia. Prym w kwestii leczenia wszelkich niedoskonałości i schorzeń wiedzie ginekologia estetyczna, która pomaga nie tylko wyleczyć kompleksy, ale również wyeliminować poważne schorzenia.