Afrodyzjaki, które znajdziesz w kuchni

Afrodyzjaki, które znajdziesz w kuchni

Idealnym sposobem na podkręcenie w sypialni temperatury są afrodyzjaki. Dobrą wiadomością jest fakt, że z pewnością któreś z nich posiadasz w kuchni, gdyż są dość popularne. Ich spożycie zwiększa ochotę na seks. Poniżej przedstawiamy 10 produktów pobudzających seksualnie, które być może masz we własnej kuchni.

Jak działają afrodyzjaki?

Afrodyzjaki znane od lat pobudzają i zwiększają potencję. Przyjmowane w odpowiednich, niedużych dawkach działają również wzmacniająco. Wino, jako naturalny afrodyzjak we właściwej ilości spożyte pobudza zmysły, a także działa relaksująco. Należy jednak nie przesadzać z ilością, gdyż jego nadmiar (alkoholu wieloprocentowego) może zadziałać w drugą stronę – osłabić sprawność seksualną oraz popęd płciowy. Z coraz to większą przyjętą dawką alkoholu obniża libido, a także działa usypiająco.   

Czosnek

Nie jest polecany na randce ze względu na charakterystyczny zapach. Wykazuje on działanie pobudzające poprzez poprawienie krążenia krwi. Dodatkowo symuluje układ nerwowy oraz wpływa na poprawę nastroju. Czosnek możemy zamówić w postaci sosu, bądź też przystawkę z masłem czosnkowym.

Bazylia

Jest bardzo dobrym afrodyzjakiem za sprawą substancji, które wspomagają wysokie libido oraz krążenie krwi. Mówi się, że Włosi są wspaniałymi kochankami. Używana w makaronach bazylia dość często być może ma na to dość duży wpływ. Znajduje ona swoje zastosowanie również w drinkach, czy nawet deserach.

Truskawki

Uważane za najseksowniejsze owoce truskawki wyróżniają się na tle innych wyjątkowym zapachem i wyglądem. Ich duża zawartość cynku i witaminy C pobudza szczególnie mężczyzn. Prawdopodobnie najlepiej działają, jako afrodyzjak z szampanem oraz czekoladą.

Migdały

Zawarte w migdałach kwasy tłuszczowe stymulują produkcję testosteronu, który odpowiedzialny jest za seksualne podniecenie. Warto jest je spożywać codziennie po jednej garści. Można równie użyć migdałów do pieczenia ciasteczek.

Banany

Owoce, które dzięki swojemu składowi poprawią Twoje życie seksualne. Banany posiadają dużą ilość witamin z grupy B oraz potas. Wpływają one na dostarczenie dużej ilości energii. Bromelaina, którą posiadają te owoce, wspomaga produkowanie się testosteronu. Z bananów możemy przygotować ciasteczka, mini naleśniki czy inny smaczny deser.

Czekolada

Poprawiająca nastrój czekolada uwalnia hormon szczęścia – serotoninę, która odpowiada za lepsze samopoczucie oraz zwiększa ochotę na seks. Z czekoladą można wykonać niemal wszystko, będzie odpowiednia do każdego deseru.

Papryczka chili

Po zjedzeniu tej ostrej papryczki wydzielane są endorfiny, a bicie serca nieco przyśpiesza. Dodane do kuchni hinduskiej, czy meksykańskiej spowoduje zwiększoną ochotę na seks. Naturalny afrodyzjak również pobudza podniecenie.

Awokado

Bogate w witaminę E dodającą energii i wigoru awokado pobudza do wydzielania testosteronu dzięki zdrowym kwasom tłuszczowym.

Ananas

Poprawiający kondycję oraz wzmacniający organizm ananas posiada minerały (magnez, żelazo i wapń) oraz witaminy takie jak A i C, które pozytywnie oddziałują na organizm. 

Pestki dyni

Zwiększają libido oraz podnoszą poziom testosteronu.  Są one najlepszym afrodyzjakiem dla mężczyzn.