Detoks sokowy- modny sposób na oczyszczenie?

Detoks sokowy- modny sposób na oczyszczenie?

Coraz większa świadomość o produktach spożywanych sprawia, że na rynku dostępnych jest coraz więcej nowoczesnych rozwiązań. Mają one wpływać na zdrowie oraz ciało. Ostatniego czasu coraz częściej usłyszeć można o terapii sokowej, której zadaniem jest oczyszczenie organizmu. Na czym ona polega i czy warto spróbować takiego rozwiązania? Dla kogo dieta sokowa jest polecana? Odpowiedź na te pytania znajduje się poniżej.

Na czym polega detoks sokowy?

Najprościej mówiąc, dieta sokowa polega na oczyszczeniu organizmu z toksyn dnia codziennego; palenie, picie alkoholu, a nawet jedzenie tłustego jedzenia negatywnie wpływa na ciało i sylwetkę. Każda decyzja dotycząca jedzenia i picia ma swoje skutki w przyszłości- te negatywne należy regularnie usuwać, aby nie doprowadzić do nieodwracalnych efektów złego trybu życia. Warto wiedzieć, iż na organizm wpływają również czynniki zewnętrzne: zanieczyszczenie środowiska, czy ciągły pośpiech.

Kiedy warto sięgnąć po takie rozwiązanie?

Najlepiej podjąć decyzję o detoksie sokowym w momencie, w którym organizm daje się we znaki. Głównymi oznakami zanieczyszczonego ciała jest przede wszystkim stały brak energii, problemy trawienne, zmęczenie, obniżona odporność oraz zły stan paznokci i włosów.  Właśnie takie objawy można nazwać jasnymi sygnałami zatrutego organizmu.
Stałe obserwowanie organizmu pozwoli na szybkie wyłapanie skutków ubocznych złego trybu życia. Należy pamiętać, że detoks sokowy nie powinien być stałym rozwiązaniem, a wstępem do zmiany nawyków na lepsze.

W jaki sposób soki oczyszczają organizm?

Detoks sokowy to bez dwóch zdań łatwy i szybki sposób oczyszczenia organizmu, ponieważ korzysta się z gotowych produktów. Nie trzeba gotować, przygotowywać, ani obierać kilogramów warzyw i owoców. Zanim jednak sięgnie się po takie rozwiązanie, warto wiedzieć, w jaki sposób soki oczyszczają ciało.

Butelki z produktem zostały zaprojektowane przez dietetyków. Skupiają się oni na potrzebnych witaminach i minerałach, które powinny znajdować się w codziennej diecie. Dodatkowo spotkać można warzywa i owoce mające właściwości nie tylko odżywcze, ale również oczyszczające. Te bomby witaminowe zastępują poranną kawę i duże ilości cukru. Dietę powinno stosować się od trzech do pięciu dni, aby zobaczyć pożądane efekty.
Po zastosowaniu diety sokowej warto zainteresować się dietą pudełkową, która również wpływa na stan organizmu.