Kiedy warto sięgnąć po pastę na przebarwienia?

Kiedy warto sięgnąć po pastę na przebarwienia?

Na rynku znaleźć można wiele rodzajów past. Niektóre z nich zawierają składniki, które pomagają poradzić sobie z przebarwieniami pojawiającymi się na szkliwie. W jakich sytuacjach warto zdecydować się na takie produkty? Jak wybrać odpowiedni kosmetyk?

Przebarwienia na zębach – przyczyny

Pasty na przebarwienia są polecane osobom, które często sięgają po produkty spożywcze powodujące plamy na zębach. Wśród nich można wyróżnić:

  • kawę,
  • herbatę,
  • coca-colę,
  • czerwone wino.

Przebarwienia mogą pojawiać się także u osób, które palą papierosy lub stosują niepełnowartościową dietę. Niekiedy są one również objawem poważnych chorób i niedoborów pokarmowych. Przebarwienia naturalnie pojawiają się wraz z wiekiem, jednak stosowanie odpowiednich preparatów pomaga uchronić się przed tym zjawiskiem na dłuższy czas.

Kiedy warto stosować pastę na przebarwienia?

Pasta na przebarwienia sprawdzi się doskonale w przypadku osób, które zauważyły, że ich zęby nie mają już jednolitego koloru. Takie produkty warto stosować również profilaktycznie, zwłaszcza gdy palisz papierosy lub często spożywasz jedzenie i napoje, które powodują pojawianie się przebarwień. Na rynku znaleźć można np. specjalne pasty dla osób chętnie pijących kawę i herbatę. Produkty tego typu pomagają usuwać osady, które z czasem powodują przebarwienia.

Pasty na przebarwienia po wybielaniu zębów

Pasty na przebarwienia są dobrym wyborem również dla osób, które niedawno korzystały z zabiegów wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Lekarze często zalecają stosowanie konkretnych preparatów. Takie pasty na przebarwienia pomagają utrzymać efekt na dłużej, jednocześnie chroniąc szkliwo i dziąsła przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.

Co wchodzi w skład past do zębów na przebarwienia?

Kobieta ze szczoteczką i szklanką kawy

Pasty na przebarwienia zębów zawierają wiele substancji, które pomagają przywrócić odpowiedni kolor szkliwa oraz zadbać o zdrowie uzębienia. W skład wielu produktów tego typu wchodzi m.in. izomalt i fluorek sodu. Połączenie tych substancji wspiera walkę z próchnicą i odkładaniem się płytki nazębnej.

Pasta na przebarwienia zębów GUM® Original White tworzy specjalną pianę mikropęcherzykową, która pomaga skuteczniej usuwać ciemniejsze plamy z powierzchni szkliwa, jednocześnie go nie niszcząc. Produkt zawiera również krzemionkę, która delikatnie ściera wierzchnią warstwę z zębów i czynnik aktywny StainClear. Substancja ta pomaga rozpuścić przebarwienia i stworzyć warstwę ochronną zapobiegającą ich nawrotowi – informuje specjalista z firmy SUNSTAR produkującej kosmetyki do higieny jamy ustnej.

Na rynku dostępne są także kosmetyki, które zawierają ekstrakty z owoców czy węgiel, np. z drzewa eukaliptusowego. Niekiedy w ich skład wchodzą również glinki.

Czy pastę na przebarwienia można stosować codziennie?

Pasty na przebarwienia zębów są tworzone w taki sposób, by pozwalały na codzienne stosowanie, nie niszcząc uzębienia. Umożliwiają zachowanie zębów w czystości, wspierając walkę z ciemniejszymi plamami na szkliwie oraz próchnicą. Dentyści i producenci takich kosmetyków zalecają stosowanie ich po wypiciu kawy lub herbaty, nawet kilka razy dziennie. W ten sposób można zapobiegać pojawieniu się przebarwień na co dzień.