Kiedy można zacząć podawać niemowlakowi wodę do picia?

Kiedy można zacząć podawać niemowlakowi wodę do picia?

Kiedy zostajemy rodzicami zazwyczaj priorytetem staje się dla nas prawidłowa troska o dziecko. Dlatego zastanawiamy się, jak najlepiej spełnić potrzeby malucha.

Dzisiaj powiemy o tym, od kiedy warto zacząć podawać dziecku wodę do picia.

Woda dla niemowlaka – od kiedy?

Jeżeli karmisz niemowlę piersią, zapewniasz mu wszystko, co niezbędne do najlepszego rozwoju. Jeśli dziecko ma już 5-6 miesięcy możesz podawać mu wodę do picia, aby zapoznawało się z jej smakiem. Dzięki temu ty odpoczniesz od karmienia, a niemowlę pozna smak wody, która przecież towarzyszyć mu będzie już przez resztę życia.

Ponieważ jest ona ważna w prawidłowej diecie, warto zacząć oswajać z nią malucha dosyć wcześnie. Jest to szczególnie istotne podczas gorących dni gdy temperatura za oknem i również w domu jest wysoka. Maluchy odczuwają to i potrzebują wsparcia w postaci nawodnienia. Zadbaj o to, aby butelka i smoczek były najwyższej jakości. Oczywiście na ogół kupujemy plastikowe butelki, ponieważ są lekkie i wygodne w użytkowaniu, ale powinny mieć odpowiednie atesty i być przeznaczone dla niemowląt.

Serwis https://brzdace.pl/ zaznacza, że jeśli nie masz pewności od kiedy zacząć podawać dziecku wodę do picia, zawsze możesz poszukać dodatkowych informacji lub poprosić o radę waszego lekarza. Oczywiście mleko modyfikowane, jak również naturalne jest podstawą diety malucha w jego pierwszym roku życia, ale warto wyczuć moment kiedy pora na nowe smaki jest najlepsza.

Jeśli Twoje dziecko nie budzi się w nocy zbyt często, prawdopodobnie najada się i ma spełnione wszystkie potrzeby. Nie wybudza się więc i śpi spokojnie. Jeśli jednak dostrzegasz, że zbyt często chce jeść, może oznaczać to, że trzeba zwiększyć kaloryczność posiłków.