Codzienna poranna rutyna – co robić, aby dzień był lepszy?

Codzienna poranna rutyna – co robić, aby dzień był lepszy?

Poranne czynności mają duży wpływ na przebieg naszego całego dnia. Wiele zależy od tego, o której wstaniemy, czy będziemy w pośpiechu zbierać się do pracy i plątać się od pokoju do łazienki, czy też wyjdziemy bez kawy i śniadania. Po takim poranku istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzień nie będzie zbyt dobry. Niezwykle ważne jest to, jak zorganizujemy sobie poranek. Od tej kwestii może zależeć nasze samopoczucie podczas trwania całego dnia. Jak zatem zorganizować sobie poranek, aby miło spędzić resztę dna?

Poranna rutyna

Niezwykle ważna jest poranna rutyna, która powinna dodać energii na cały dzień. Niestety nie ma na nią konkretnej instrukcji. Warto, więc eksperymentować wśród pomysłów na umilenie sobie poranku.

Motywacja na dobry dzień!

Dzień wcześniej, kiedy możemy sobie zaplanować cały swój następny dzień, warto wziąć również pod uwagę swój poranek. Do dobrze rozpoczętego dnia może przyczynić się wypita rano, ulubiona kawa czy inna czynność, która sprawia nam przyjemność i powoduje uśmiech na twarzy. Śniadanie również powinno być czymś, co stawia na nogi i dodaje sił.  Zdecydowanie warto sobie rozplanować cały swój dzień tak, aby nic nie stało na przeszkodzie w dobrej organizacji.

Nastawienie i samopoczucie

Z samego rana warto nastawiać swój umysł pozytywnie na cały dzień. Myślenie o rzeczach przyjemnych oraz pozytywnych może przynieść pozytywny rezultat. Nie powinno się z rana narzekać, myśleć negatywnie, ani nastawiać na nieudany dzień. Nawet w sytuacjach, kiedy mamy do wykonania coś, czego nie lubimy, trzeba pomyśleć, że za chwilę będzie już to z głowy.

Dobry dzień to dobry sen

Zawsze, kiedy myśli są niezbyt optymistyczne, kiedy nastawienie jest negatywne, warto sięgnąć do książki, czy do gazety. Przeczytanie nawet kilku, czy kilkunastu zdań może odgonić złe myśli. W ten sposób zdecydowanie warto rozpocząć dzień, lub też przed snem przestudiować niewielki fragment, który oderwie umysł od myśli. Zaraz po przebudzeniu nie warto rozpamiętywać snów, szczególnie tych złych. Należy wstać, odsłonić zasłonki z okien, przewietrzyć pokój i obowiązkowo zaścielić łóżko. W następnej kolejności udać się do łazienki zadbać o higienę z rana i udać się do kuchni. Szklanka wody z dodatkiem cytryny, bądź kawa powinna pozytywnie wpłynąć na samopoczucie.

Poranna aktywność

Rano praktycznie każdy człowiek jest zaspany i niezbyt chętny do działania. Pomóc może aktywność, która wspomoże odzyskanie sił oraz rozbudzi odpowiednio umysł. Z rana dla osób, które nie przepadają za aktywnością fizyczną, wskazane jest rozciąganie, bądź wykonanie kilka skłonów. Poranna joga również jest idealną propozycją.  Pomaga ona zmotywować ciało oraz mózg do działania, oraz wspiera w kreowaniu pomysłów. Dla osób bardziej zmotywowanych, lubiących sport wskazany jest poranny jogging, bądź też poranna siłownia. Warto jest spróbować wszystkiego, gdyż na niektóre osoby sport może zadziałać bardziej niż kawa z dużą ilością kofeiny.