Jak trenować w celu budowania masy mięśniowej?

Jak trenować w celu budowania masy mięśniowej?

Większa masa mięśniowa jest głównym celem, z powodu którego chodzimy na regularne treningi na siłownię? W takim przypadku na pewno musimy zadbać nie tylko o to, aby regularnie pojawiać się w klubie fitness, ale również o to, aby dostarczać odpowiednią ilość kalorii do organizmu. Dziś jednak nieco więcej powiemy sobie o treningu na masę mięśniową.

Zwiększająca się objętość treningowa

Jednym z najważniejszych czynników determinujących rozwój masy mięśniowej jest to, że mięśnie muszą być regularnie przeciążane. To oznacza, że powinniśmy z tygodnia na tydzień przerzucać więcej kilogramów na siłowni. Oprócz tego należy mieć również odpowiednią ilość kalorii w diecie, aby mieć dodatni bilans kaloryczny. Dlatego poleca się, aby nie nadużywać innych aktywności fizycznych. Nawet jeśli wiemy, że bieganie na bieżni daje wiele korzyści. Oczywiście na początku warto rozpocząć plan treningowy z nieco zaniżonymi parametrami co do kilogramów na sztandzę i ilości serii. Wszystko po to, aby dać sobie szansę  na regularny progress. Wraz z upływem czasu objętość powinna się zwiększać, co pozytywnie przełoży się na performance treningowy, a masa mięśniowa będzie rosnąć.

Intensywny i ciężki trening na masę mięśniową

Jeśli chcemy w optymalny sposób budować mięśnie, to na pewno warto wybrać odpowiedni plan treningowy. Dla osób, które np. możliwość trenowania cztery dni w tygodniu, idealnie sprawdzi się plan treningowy góra/dół. W takim przypadku wykonujemy dwa treningi na dół ciała i dwa treningi na górę ciała w tygodniu. Angażując każdą partię dwa razy w tygodniu możemy dostarczyć niezbędnego bodźca, dzięki któremu masa mięśniowa będzie się zwiększać. To naprawdę idealny sposób w momencie, gdy interesują nas mięśnie i budowa ogólnej masy.