Najlepsze i najpopularniejsze ćwiczenia na odchudzanie

Najlepsze i najpopularniejsze ćwiczenia na odchudzanie

Każdy, kto chociaż raz próbował się odchudzać, wie jak ważny jest  dobór odpowiedniego treningu.

Bez systematycznej aktywności zdecydowanie trudniej będzie nam osiągnąć zamierzone cele. A zatem na jakie ćwiczenia warto postawić?

W zdrowym ciele zdrowy duch

Jeśli próbujesz schudnąć, najlepsze ćwiczenia to te, z którymi będziesz konsekwentny, abyś mógł spalić więcej kalorii. Konsekwencja jest kluczowa, jeśli chcesz zobaczyć wyniki swoich treningów. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na pełen trening postarajmy się trochę poruszać w czasie wykonywania codziennych czynności, na przykład zrezygnujmy z windy na rzecz schodów.

Trening interwałowy o wysokiej intensywności może pobudzić nasz metabolizm i pomóc nam szybciej spalać kalorie w ciągu dnia. HIIT obejmuje naprzemienne intensywne okresy aktywności z okresami odpoczynku o niższej intensywności i staje się coraz bardziej popularny dzięki swoim licznym korzyściom. Jedno z badań wykazało, że ten rodzaj ćwiczeń może pomóc ludziom zrzucić więcej kilogramów niż inne rodzaje, co może być spowodowane jego zdolnością do podniesienia spoczynkowego tempa metabolizmu organizmu nawet przez 36 godzin po ćwiczeniach. Inne badanie sugeruje, że HIIT może zwiększyć wrażliwość na insulinę — co oznacza, że może potencjalnie obniżyć ryzyko cukrzycy — i zmniejszyć ciśnienie krwi.

Trening siłowy to świetny sposób na spalanie kalorii, ponieważ buduje mięśnie. Większe mięśnie spalają więcej kalorii niż mniejsze, więc im bardziej zbudujesz swoje mięśnie, tym więcej kalorii spalisz w ciągu dnia.

Trening siłowy pomaga również budować masę mięśniową, co oznacza że, w miarę jak nasze mięśnie stają się silniejsze i większe, stanowią również większy procent masy ciała. Pomaga to przyspieszyć metabolizm poprzez spalanie większej ilości kalorii w spoczynku.

Bieganie jest świetnym sposobem na spalanie kalorii, ponieważ wiąże się z powtarzającym się ruchem i pracuje nasze serce na maksymalnej wydajności. Jednak bieganie może być obciążające dla kolan, więc powinniśmy rozważyć inne opcje, jeśli jest to dla nas problemem. Ponadto bieganie może być nudne i powtarzalne; w takim przypadku spróbujmy zmienić tempo lub scenerię z innymi rodzajami ćwiczeń, które wykorzystują inne grupy mięśni, jak jazda na rowerze lub pływanie.

źródło: https://sztukaodchudzania.pl/ – Twoje wsparcie w temacie odchudzania