Ciekawe propozycje na wieczór ze znajomymi

Ciekawe propozycje na wieczór ze znajomymi

Znasz to uczucie, kiedy po raz kolejny w tym miesiącu spotykasz się ze znajomymi i znowu idziecie na miasto, do kina albo do klubu? Co zrobić, żeby urozmaicić czas, który spędzacie razem? Czy można w jakiś sposób sprawić, by wieczory ze znajomymi stały się ciekawsze?

Oczywiście, że tak! W jaki sposób? Skorzystaj z naszych porad, a przekonasz się, jakie to proste.

Trzeba przyznać, że w ostatnim czasie przez pandemię koronawirusa wiele atrakcji było zamknięte. Kina, puby, restauracje i kluby. Pewnie nie raz mieliście zagwozdkę co robić, żeby się nie nudzić, gdzie iść, co ciekawego wymyślić. W domu także można fajnie spędzić czas! Świetnym sposobem na spędzenie przyjemnego wieczór ze znajomymi w domu jest granie w planszówki. Można sięgnąć po nieśmiertelne Monopoli, Eurobiznes, Uno czy Chińczyka. W tych grach może brać udział więcej osób, są ciekawe, a i emocje czasami sięgają zenitu. Na rynku dostępnych jest także wiele nowych gier, które warto przetestować. Tutaj warto zaznaczyć, że nie trzeba od razu kupować konkretnych planszówek. Podpowiadamy, że w wielu miastach dostępne są już wypożyczalnie i biblioteki gier planszówek. Dzięki temu możesz (podobnie jak w przypadku książek) wypożyczyć interesujący Cię tytuł, nacieszyć się nim ze znajomymi, a później po prostu oddać. Piszemy tutaj o domowym wieczorze, ale jeśli naprawdę nie chcecie spędzać czasu w mieszkaniu, warto w takim wypadku wybrać się do kawiarni czy pubu, w którym można zagrać w planszówki. Wbrew pozorom wiele jest takich miejsc. Na pewno znajdzie się jakieś w Twojej okolicy.

Kolejną ciekawą propozycją na wieczór w domu jest wspólny domowy seans filmowy. Dzisiaj mamy niemal nieograniczone możliwości wyboru filmów i seriali. Możecie sięgnąć po klasyki albo po nowości, nadrobić zaległości. Włączcie po prostu to, na co macie ochotę! Możecie przygotować przekąski, napoje, zrobić popcorn. Głośne śmianie się i komentowanie także jest dozwolone ? Wszystko, poza zdradzaniem zakończenia filmu… Świetnie sprawdzi się także wspólne oglądanie ciekawego koncertu, a z racji pandemii wiele instytucji udostępnia transmisje nawet za darmo.

Jeśli nie lubicie siedzieć w domu (lub nie macie zbyt wiele miejsca na przyjmowanie gości), nie chodźcie do dobrze znanego Wam miejsca, wybierzcie coś nowego.

Może to być orientalna restauracja, gabinet spa. Ciekawą opcją jest też wspólne pójście do popularnego ostatnio escape roomu. Szalejcie, odkrywajcie nowe miejsca, smaki, doświadczenia. Warto czasami wyjść poza przyzwyczajenia i schematy.

Pamiętaj, że jeśli chcesz zaplanować nieco inny niż zwykle wieczór ze swoimi znajomymi, warto z nimi o tym porozmawiać. Może to właśnie oni podsuną Ci jakieś pomysły, propozycje lub powiedzą wprost, na co mieliby ochotę, podadzą miejsca, gdzie chcieliby pójść i co zrobić. Może okazać się, że ich propozycje okażą się ciekawe i fajnie będzie z nich skorzystać.