Dlaczego należy unikać pseudohodowli?

Dlaczego należy unikać pseudohodowli?

Marzysz o rasowym, pięknym i zdrowym szczeniaku? Pamiętaj, że pies z rodowodem sporo kosztuje. Należy unikać ofert, które wzbudzają wątpliwości. Pseudohodowle to hodowle, które łamią obowiązujące przepisy prawa. W zdecydowanej większości przypadków przyczyniają się one do znęcania się nad zwierzętami! Właśnie dlatego nie warto jest przyczyniać się do rozwoju takich biznesów. Im większe zainteresowanie czworonogami z niezweryfikowanych źródeł, tym większa liczba hodowców bezmyślnie rozmnażająca psy i koty. Jeśli się wahasz, to sprawdź poniższe argumenty „przeciw”.

Skrajne zaniedbanie

Pseudohodowle stanowią rodzaj biznesu. Osoby zajmujące się rozmnażaniem rasowych psów bardzo często nie mają o nich pojęcia. Dla nich liczy się jedynie zmaksymalizowanie zysków. Zwierzaki mogą żyć w skrajnym zaniedbaniu. Wiele z nich jest maltretowanych za najmniejsze przewinienie np. pogryzienie butów. Suki zmuszane są do rodzenia szczeniąt dwa razy w roku, co stanowi ogromne zagrożenie dla ich zdrowa i życia. Psy, które nie mogą już powić na świat potomstwa, są wyrzucane lub zabijane. Oczywiście, zdarzają się pseudohodowle, które dbają o swoich podopiecznych, jednak nadal nie należy ich wspierać.

Zwierzęta z wadami genetycznymi

Osoby prywatne, które chcą rozmnożyć psy, aby dorobić do rodzinnego budżetu, bardzo często nie zdają sobie sprawy, z jaką odpowiedzialnością się to wiąże. Może okazać się, że zwierzaki posiadają ukryte wady, które ujawnią się dopiero w następnym pokoleniu. Takie zwierzaki są obciążone genetycznie, więc nie można uznać ich za okaz zdrowia. Bywa tak, ze szczeniak umiera w męczarniach po kilku miesiącach życia.

Napędzanie zysków

To klienci zachęcają pseudohodowców do tego, aby kontynuowali swoją działalność. Kupując szczeniaka w niesprawdzonym miejscu napędzamy zyski osobom, dla których zwierzęta stanowią maszynkę do zarabiania pieniędzy. Nikt, kto kocha zwierzęta, nie pozwoli sobie na taki krok. Jeśli nie masz gotówki na psa lub kota z hodowli FCI, to zajrzyj do schroniska. Czeka tam tysiące uroczych stworzeń, które potrzebują miłości.