Kwiaty i rośliny – które można siać już w marcu?

Kwiaty i rośliny – które można siać już w marcu?

Wiosna.

Wiosna zbliża się coraz to większymi krokami. Wraz z nią wszystko ponownie budzi się do zycia – odżywa roślinność, drzewa obrastają liśćmi, innymi słowy, wokół nas uaktywnia się cała natura. Wiosna wpływa również na nas – delikatne powiewy wiatru, radosny śpiew ptaków za oknem i coraz to większa ilość promieni słonecznych – stajemy się bardziej radośni. Wiosna to również czas rozpoczęcia prac ogrodowych w tym, w głównej mierze, porządkowych. Sianie niektórych warzyw i kwiatów możemy rozpocząć już w drugiej połowie marca, wraz z nadejściem cieplejszych temperatur.

Warzywa, które można siać w marcu.

W marcu jak w garncu – wszyscy słyszeliśmy o tym przysłowiu, które jak najbardziej ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Marcowa pogoda bywa kapryśna i zmienna, jednego dnia rozpieszcza nas słońce i wrzucamy do szafy zimową kurtkę, tylko po to, by sięgnąć po nią drugiego dnia, gdy temperatury znacznie spadną. Z tego też względu należy siać warzywa, które są odporne na niskie temperatury. Bez większych zmartwień możemy więc rozpocząć sianie takich warzyw, jak koper, rzodkiewka, marchew czy groch.

Kwiaty.

Marcowe sadzenie kwiatów jest nieco odmienne, niż warzyw. Przede wszystkim dlatego, że o posadzone kwiaty należy odpowiednio zadbać. Między innymi poprzez umieszczenie ich w dobrze nasłonecznionym miejscu lub pod osłoną. Kwiaty najlepiej siać jest do skrzynek. W marcu możemy siać takie kwiaty, jak cynia, aksamitek, lewkonia czy szałwia błyszcząca.