Jak rozpoznać koniec związku?

Jak rozpoznać koniec związku?

Dla wielu osób rozstanie jest traumatycznym przeżyciem, które odbiera całą radość z życia. Wiadomym jest, że związek wymaga ciągłej pracy, jednak nie zawsze można dojść do kompromisu. Bywa tak, że relacja jest poprawna, jednak brakuje jej iskry. Pewne jest to, że nie każdy związek można uratować. Bywa tak, że przestajemy być dla drugiej połówki priorytetem, a stajemy się tylko opcją. Czasami dobrze jest psychicznie przygotować się do bolesnego zdarzenia, które nieuchronnie nadciąga. Zastanawiasz się, jak rozpoznać, że to koniec? Odpowiedź na to pytanie zamieszczono poniżej.

Brak zainteresowania

Pierwsze miesiące, a nawet lata związku bywają istną sielanką. Trzeba pamiętać, że rozpadają się nie tylko relacje burzliwe, ale również te, w których nie było poważnych spięć, ani kłótni. Jednym z objawów nadchodzącego „końca” jest brak zainteresowania drugą osobą. Coraz częściej partner/ka wybiera inne formy spędzania wolnego czasu. Woli samotnie oddawać się swoim pasjom, niż wyjść gdzieś razem, a nawet spędzić romantyczny wieczór przy butelce wina. Wiadomości jest coraz mniej, a SMS-y są coraz krótsze. Wielogodzinne rozmowy zastępowane są ciszą. Niższe zainteresowanie może objawiać się także spadkiem libido. Częstotliwość zbliżeń znacząco spada – podobnie jak czułych gestów.

Tkwienie w martwym punkcie

Rozpad związku jest nieunikniony, jeśli tkwi on w martwym punkcie. Jeśli partner przez kilka lat przekłada decyzję o wspólnym zamieszkaniu, ślubie czy też potomstwie, to najprawdopodobniej już się to nie zmieni. W takiej sytuacji, to druga strona jest poszkodowana. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrafią zmarnować znaczną część życia na czekanie, aż druga strona zdecyduje się zrobić krok do przodu. Nie warto się poświęcać, gdyż finał historii może okazać się bardzo bolesny.

Niepokojące sugestie

Bywa tak, że druga połówka sugeruje nam rozstanie, jednak nie potrafimy czytać pomiędzy wierszami. Nierzadko, partner/ka nie uwzględnia nas w swoich planach na przyszłość. Dobrze jest również zwrócić uwagę, w jaki sposób wypowiada się o nas w towarzystwie. Być może wspólni znajomi już wiedzą, że relacja chyli się ku upadkowi.