Jak nie zwariować w czterech ścianach? Zabawy z dziećmi na czas pandemii

Jak nie zwariować w czterech ścianach? Zabawy z dziećmi na czas pandemii

Czas pandemii nas nie rozpieszcza. Nagle przyzwyczajeni do tego, że wszyscy razem wychodzimy z domu rano, a wracamy wieczorem, musimy spędzać czas od rana do wieczora w czterech ścianach. I chociaż wiele z nas dalej pracuje, a dzieci się uczą, to większość tych czynności robimy z domu. Zajęcia dodatkowe, czy siłownie są pozamykane, dzięki czemu mamy więcej czasu dla siebie i rodziny. Ale co robić z dziećmi, aby ten czas wykorzystać jak najlepiej?

Gry planszowe

Gry planszowe bardzo się zmieniły na przestrzeni ostatnich lat. Teraz to już nie tylko eurobiznes, chińczyk, czy scrabble, chociaż dalej cieszą się dużą popularnością. Obecnie gry planszowe, jak i również karciane mają rozbudowane fabuły i motorykę. Dzięki temu możemy szczerze czerpać przyjemność grania w nie całą rodziną. Są też takie, które wywołają uśmiech na naszych twarzach lub pozwolą nam na stworzenie zaawansowanych cywilizacji oraz miast i zarządzanie nimi.

Zabawy kreatywne

Dla bardziej twórczych rodziców polecane są masy sensoryczne lub warsztaty malowania. Możemy przecież urządzać sobie w domu własne zajęcia dodatkowe. Wystarczy tylko rzucić motyw przewodni i malujemy. Technika dowolna, może być to kolaż, farba, a mogą być kredki. Dzieła należy wywiesić w galerii sztuki, czyli w przypadku domu najczęściej na lodówce. 

Spędzanie czasu z dzieckiem w domu pełnym eksperymentów

Szkoła zdalna to nie to samo, co na żywo. Nawet w normalnym trybie nauki nauczycielom nie zostaje wiele czasu lub środków to robienia ciekawych eksperymentów. Wówczas rodzice muszą wykazać się kreatywnością. Większość szalonych eksperymentów możemy przeprowadzić w domu. Warto cofnąć się samemu do czasów szkolnych, gdzie w domu hodowaliśmy pleśń, czy fasolkę na zaliczenie, można również wykorzystać produkty dostępne w kuchni w celu zrobienia doświadczenia z kryształami, czy wybuchami. 

Za Tobą pójdę, jak na bal

Nie można chodzić na imprezy i organizować hucznych zgromadzeń, ale to wcale nie oznacza, że macie siedzieć po cichu w domu. Czas na bal, wszyscy domownicy są zaproszeni. Wybierzcie imprezową muzykę oraz ustalcie temat przewodni. Karnawał w Rio, postacie z bajek, a może piżama party? Wszystko zależy od was, nie zapomnijcie tylko o napojach i przekąskach! Po szalonych tańcach na pewno przyda się coś do picia i jedzenia. Kto powiedział, że spędzanie czasu z dzieckiem w domu nie może być świetną zabawą?

Zaginiony skarb piratów

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby już dziś wypłynąć w piracki rejs w poszukiwaniu zaginionego skarbu. Znajdź skrzynię, ukryj w niej skarb i schowaj. A no i nie zapomnij narysować mapę, twój mały pirat musi jakoś go odnaleźć. A co potem? Potem piraci z reguły świętują swój sukces, śpiewając i pijąc rum. Jak zrobić rum dla małego pirata zapytasz? Zagotuj wodę, zaparz herbatę, dodaj miód i goździki, przelej do buteleczki, przecież twój Czarno brody nie będzie pił ze szklaneczki, w końcu jest groźnym piratem.