Regeneracja zniszczonej skóry dłoni.

Regeneracja zniszczonej skóry dłoni.

Regeneracja zniszczonej skóry dłoni.

Skóra dłoni jest szczególnie podatna na różnego rodzaju uszkodzenia. Wynika to z faktu, iż na dłoniach skóra jest stosunkowo cienka, a ponadto – nasze dłonie są przez znaczną większość czasu odsłonięte, a przez to bardziej narażone na działanie czynników zewnętrznych. Mowa tu więc o wszelkich zanieczyszczeniach, działaniu promieni słonecznych, a zimą – mrozu. Zdrowe i pięknie wyglądające dłonie to nie tylko coś, o co zabiegają kobiety, również i mężczyźni mogą, a wręcz powinni zadbać o wygląd swoich dłoni.

Skóra dłoni to nie tylko wygląd.

Estetyka jest niezwykle ważna, wszak właśnie ludzie mają tendencję do oceniania po wyglądzie czy zwracania uwagi na to, co piękne – lub na odwrót. Skóra dłoni, zwłaszcza gdy jest zniszczona, to jednak o wiele poważniejsza kwestia, aniżeli sam wygląd. Uszkodzone miejsca na skórze mogą z czasem pękać, łuszczyć się, czego skutkiem będzie powstawanie ran, a stąd już krótka droga do potencjalnego zakażenia czy infekcji.

Jak zadbać o skórę dłoni?

Sprawienie, skóra dłoni znów była miękka, elastyczna i pozbawiona wszelkich defektów, wymaga przede wszystkim systematyczności. Na nic się zdadzą pojedyncze zabiegi czy sporadyczne używanie kremu do rąk. Jeżeli chcesz zregenerować skórę swoich dłoni, musisz liczyć się z tym, iż będzie to długotrwały proces. Jeżeli zaś chodzi o substancje, które są niezwykle pomocne w procesie regeneracji skóry dłoni, należy przede wszystkim wybierać kremy zawierające alantoinę. Dobrym pomysłem będzie także wykorzystanie wosku pszczelego lub stosowania peelingu z fusów kawowych.